Start Sport w szkole

Pewne zwycięstwo koszykarek

9 kwietnia 2018 r. odbyły się zawody rejonowe w koszykówkę dziewcząt. Zespoły rywalizujące ze sobą to: SP8 Nowa Sól, SP3 Wschowa, SP1 Szprotawa. Niestety z powodu problemów zdrowotnych SP2 Lubsko nie dotarło na zawody. Wyniki końcowe:
I miejsce -  SP3 Wschowa
II miejsce -  SP1 Szprotawa
III miejsce - SP8 Nowa Sól
Zwycięstwa te zapewniły dziewczynom awans do półfinałów.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - koszykówka

W piątek 15 grudnia 2017 odbyły się Zawody Powiatowe w koszykówkę dziewcząt oraz chłopców ,,Igrzyska Młodzieży Szkolnej''. W turnieju wzięły udział dwie drużyny dziewcząt: SP-3 Wschowa i SP-1 Wschowa oraz trzy drużyny chłopców: SP-3 Wschowa, SP-2 Wschowa, Gimnazjum Językowe. Pierwszy mecz rozegrało Gimnazjum Językowe z SP-2 Wschowa, przegrywając 22:38. Drugi mecz odbył się między SP-3 a Gimnazjum Językowym. Chłopacy z SP-3 dobrze poradzili sobie w tym starciu i ostatecznie wygrali 44:16. Kolejny mecz był bardzo interesujący, ponieważ zmierzyli się ze sobą : SP-3 Wschowa i SP-2 Wschowa. Chłopcy na co dzień trenują razem w klubie, dlatego ciężko było im ze sobą rywalizować. Mimo różnicy lat obie drużyny poradziły sobie świetnie. Mecz zakończył się korzystnym wynikiem dla SP-3 : 48:17. Ostatni mecz w tym dniu rozegrały dziewczyny: SP-3 z SP-1. Na początku mecz był bardzo wyrównany, lecz potem dziewczyny z SP-3 uzyskały przewagę i ostatecznie wygrały: 57:30.

Na kolejny etap zawodów dostali się:
- dziewczyny z SP-3 Wschowa
- chłopcy z SP-3 Wschowa

Gim Językowe 22-38 SP-2 Wschowa
SP-3 Wschowa 44-16 Gim Językowe
SP-3 Wschowa 48-17 SP-2 Wschowa
SP-3 Wschowa 57-30 SP-1 Wschowa
Gratulujemy wszystkim drużynom i życzymy dalszych sukcesów!
(E.Korczak)

Srebrny medal Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce Dominika Wałowskiego.

25.05.2017r odbyły się w Zielonej Górze Mistrzostwa Województwa Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowała się szóstka uczniów naszego gimnazjum: Dominika Pihil, Julia Ścisłowska, Jakub Krakowian, Rafał Nowiński, Kacper Chruszczewski i Dominik Wałowski. Nasi uczniowie ustanowili 7 nowych rekordów życiowych i wszyscy uplasowali się w czołowych ósemkach w swoich konkurencjach. Najlepiej zaprezentował się Dominik Wałowski, który wywalczył srebrny medal w biegu na 3000m z czasem 9’47”. To pierwszy medal Dominika w starszej kategorii wiekowej. Brawa dla młodych sportowców i ich trenera Andrzeja Orłowskiego.

(A.Orłowski)

Brązowy medal Mistrzostw Województwa koszykarek

Koszykarki Gimnazjum Nr 2 we Wschowie prowadzone przez nauczyciela-trenera Elżbietę Korczak, zdobyły brązowe medale Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Koszykówce podczas zawodów finałowych Gimnazjady w Gorzowie Wlkp 19.05.2017 r. W półfinale po bardzo trudnym i emocjonującym meczu uległy zespołowi z Gim AZS PWSZ Gorzów Wlkp  44 : 21. W walce o brąz przyszło stoczyć pojedynek z utytułowanym Gimnazjum Nr 1 Szprotawa. Nasze dziewczyny starały się kontrolować grę systematycznie powiększając przewagę. Ostatecznie zwyciężyły po dobrym meczu 70 : 36 i  mogły cieszyć się z brązowego medalu. Brawa dla dziewcząt i trenerki.
Zespół wystąpił w składzie: Jagoda Pierzchała, Julia Rękoś, Samanta i Sandra Duda, Agata Żaglewska, Paulina Gajek, Wiktoria Mucha, Ilona Dziadosz, Oliwia Kamieniarz, Lorena Fiuk, Katarzyna Piszewska.

Julia Ścisłowska medalistką Mistrzostw Polski

8-9 kwietnia 2017 r. w odległych Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Biegach Górskich Anglosaskich. Zawody było rozgrywane na bardzo trudnej trasie o długości 2900m na zboczu Laworty. Rewelacyjnie spisały się w tych zawodach uczennice naszej szkoły Julia Ścisłowska i Dominika Pihil, które uprawiają na co dzień lekkoatletykę we wschowskim klubie LLKS Osowa Sień. Po pięknej walce na trasie obie dziewczyny zostały laureatkami Mistrzostw Polski. Julia zdobyła srebrny medal a Dominika zajęła 6 miejsce!!! To pierwszy medal Mistrzostw Polski w karierze Julki i kolejny lekkoatletów z Gim 2. W drugiej dziesiątce na dystansie 5000m uplasowali się Dominik Wałowski, Kacper Chruszczewski, Rafał Nowiński. Brawa dla dziewczyn i ich trenera Andrzeja Orłowskiego.

XXXII Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym

Już tradycyjnie od kilkunastu lat uczniowie Gimnazjum Nr 2 brali udział 2.04.2017r w XXXII Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. Na starcie imprezy biegowej stanęło 1415 zawodników w tym 7 uczniów naszej szkoły: Julia Ścisłowska, Dominika Pihil, Maria Ciemierzewska, Jakub Orłowski, Kacper Chruszczewski, Rafał Nowiński, Dominik Wałowski. W biegu na dystansie 5km w rywalizacji do lat 19 znakomicie spisali się chłopcy z klas III. Dominik Wałowski, który zajął 2 miejsce, Rafał Nowiński 8 miejsce a Kacper Chruszczewski 9 miejsce. W rywalizacji klas I i II na dystansie 2km zwycięstwo odniosła Julia Ścisłowska, 4 miejsce zajęła Dominika Pihil a 7 miejsce Maria Ciemierzewska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Rywalizacja byłą o tyle trudna, że w każdym biegu uczestniczyło blisko 300 młodych biegaczy i trudno było przebijać się do czołówki. Brawa dla młodych lekkoatletów i ich trenera Andrzeja Orłowskiego.